Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie jak długo trwa leczenie impotencji, gdyż jest ona dolegliwością o charakterze indywidualnym, a w związku z tym, czas potrzebny do względnego wyleczenia różni się między sobą. Jest to związane z wyborem metody leczenia, wśród których wyróżniamy zarówno naturalne, jak i bazujące na środkach farmakologicznych takich jak viagra https://aptekaprzykrzyzu.pl/cialis.php  . Oczywiście nie trzeba być ekspertem, aby wiedzieć, że metody naturalne wymagają dłuższego czasu, aby przynieść rezultaty, a także systematyczności.

Jak może przebiegać naturalne leczenie? Polega ono chociażby na zmianie stylu życia, a więc jedzeniu zdrowych, sezonowych posiłków, zaprzestania spożywania produktów zawierających tłuszcze trans, eliminację napojów gazowanych oraz słodyczy. Kolejnym krokiem o charakterze naturalnym jest rozpoczęcie aktywności fizycznej oraz redukcja stresu, gdzie wymienione metody mogą zostać wzbogacone o picie naparów ziołowych o działaniu wzmacniającym wzwód członka oraz polepszających krążenie krwi.

Jak wiadomo te metody wymagają czasu, a pierwsze efekty mogą być widoczne po 2, czasem 3 miesiącach – wszystko zależy od organizmu człowieka oraz zaawansowania problemu z erekcją. Z kolei leczenie przy pomocy środków farmakologicznych kamagra przynosi natychmiastową poprawę, gdyż stosuje się je (z reguły) na godzinę przed stosunkiem.

Jednakże to metoda, która na dłuższą metę niczego nie poprawia, dlatego najlepiej połączyć obie metody, a efekty będą zadowalające zarówno dla partnerki, jak i dla samego mężczyzny dotkniętego problemem. Warto jednak pamiętać, że dolegliwość ta nigdy nie zniknie całkowicie, gdyż od tego momentu należy bezustannie dbać o siebie, a także sprawność członka, co związane jest z zachowaniem aktywności seksualnej na długie lata.

Jednakże lekarze pierwszego kontaktu oraz seksuolodzy podkreślają jak ważną rolę odgrywa nastawienie, gdyż nawet najlepsze lekarstwa nie będą działać właściwie w sytuacji, kiedy nastawienie pozostaje bardzo negatywne oraz pesymistyczne.